N00059 | Pozemek 528 m2 a chalupa v srdci Vysočiny ve Světnově, nedaleko Devíti skal, okr. Žďár nad Sázavou

Světnov
neuvedeno

Chcete si vybudovat Vaše bydlení, nebo vydělávat a provozovat ubytování na místě, které je turisticky atraktivní a je v srdci Vysočiny v kouzelné přírodě CHKO Žďárské vrchy, jen kousek od okresního města, dostupného autem i autobusem, se zahradou tak akorát, aby vám její údržba zabrala málo vašeho drahého času?

Nabízíme Vám ke koupi pozemek o celkové ploše 528 m2, z toho zastavěná plocha a nádvoří je 239 m2. Využít k Vaší stavbě můžete dnes velmi ceněný materiál, jako jsou kameny nebo dřevěné trámy z původní chalupy, která je součástí prodeje.

Pozemek je napojený na veškeré inženýrské sítě (elektřinu, plyn, kanalizaci a vodovodní řad).

Můžete jej využít k výstavbě domu k trvalému bydlení, nebo ho pojmout podnikatelsky a vybudovat zde ubytování pro hosty. Je dostupný jak z vyasfaltované příjezdové cesty, tak za zadní strany, kde je nyní vchod ke kůlně.

První písemné zmínky o obci pocházejí z roku 1366 a o chalupě v r. 1670. V okolí Světnova (např. obce Cikháj, Tři studně, Sklené, Počítky) je nádherná příroda (Žákova hora, Tisůvka, Devět skal, Křivý javor, údolí Světnovského potoka s bledulemi, aj.). Okolí nabízí možnosti výletů pěšky i na kole, běžkaření, houbaření, rybaření ve známé Strži, koupání v rybnících. Nedaleko je naše moře Vysočiny, Velké Dářko, kde můžete provozovat vodní sporty, plavat, nebo jen zajít na pivo a dobré jídlo, poslechnout si kapelu, nebo si obejít naučnou stezku kolem místních rašelinišť.

Občanská vybavenost: základní škola 1. stupeň, mateřská škola, domácí masna s vlastní výrobou uzenin, obecní úřad, SDH. Dostupnost do města je 7 km, jezdí zde dobře autobusové spoje. Obec si váží své historie, funguje hezky pro své občany.

Dojezdová vzdálenost z okresního města Žďár nad Sázavou 11 min., Brna 1 hod.15 min., z Prahy 2 hod.

Zaujala Vás tato nabídka? Zavolejte nám, moc rádi vám dům představíme.

  • Celková plocha:528 m2
  • Druh pozemku:pro bydlení
  • Inženýrské sítě:vodovod; kanalizace; plyn; elektřina
  • Charakter okolní zástavby:venkovská
  • Umístění objektu:klidná část obce
  • Doprava:silnice; autobus
  • Komunikace:asfaltová


Prodávající makléř

Penelope

Lenka Maděřičová

Tel.: +420 733 679 932

Kontaktní formulář